Urządzenia przemysłowe

Mikrofalowe urządzenie do sterylizacji i podgrzewania pulpy owocowej

Opisane poniżej urządzenie umożliwia sterylizację pulpy owocowej metodą mikrofalową. Proces prowadzony jest w rurze ceramicznej z zastosowaniem mikrofal emitowanych z 6 generatorów mikrofalowych (dwa 3 kW oraz cztery 2 kW).

Urządzenie umożliwia prowadzenie procesu sterylizacji w sposób ciągły w ilości do 300 l/h surowca.

Hybrydowa suszarnia do materiałów ogniotrwałych

Mikrofalowa suszarnia hybrydowa jest urządzeniem umozliwiającym suszenie i badanie procesów suszenia materiałów ogniotrwałych metodą mikrofalowo-konwekcyjną. Proces prowadzony jest w komorze procesowej przy użyciu przepływającego, gorącego powietrza oraz dodatkowo wspomagany energią mikrofalową emitowaną z sześciu generatorów mikrofalowych. Synergizm działania mikrofal i powietrza pozwala na kilkukrotne skrócenie czasu suszenia.

System plazmowy do produkcji wody wzbogaconej azotem

System plazmowy przeznaczony do wzbogacania wody azotem. W wyniku kontaktu powietrza z powstającą silnie nierównowagową plazmą i promieniowaniem UV dochodzi do utworzenia aktywnych form azotu w formie tlenków azotu. Powstała mieszania gazów jest tłoczona pod wodę. Tlenki azotu ulegając absorpcji w wodzie przechodzą w jony azotanowe i azotynowe – główne źródło azotu w nawozach.

Mikrofalowe urządzenie do sterylizacji w pojemnikach

Pojemniki po napełnieniu owocami są podgrzewane w tunelu za pomocą mikrofal do zadanej temperatury. Po sterylizacji pojemniki są szczelnie zamykane. Sterylizacja owoców odbywa się bezpośrednio w pojemnikach,
w których produkty są sprzedawane.

Mikrofalowa suszarnia pulso-fluidalna

Cząstki suszonego materiału są unoszone wewnątrz urządzenia przez strumień powietrza. Ponieważ każda cząstka jest omywana przez strumień powietrza wymiana masy ciepła jest bardzo intensywna, co znacznie skraca czas suszenia. Pulsacja powietrza zapewnia równomierną pracę złoża fluidalnego.

Zestaw automatycznych suszarni mikrofalowo-próżniowych

Suszenie owoców i warzyw w próżni za pomocą mikrofal przebiega bardzo szybko. Szczególnie efektywne jest suszenie materiałów wstępnie podsuszonych np. w suszarce pulsofluidalnej. Takie dwuetapowe suszenie pozwala czterokrotnie skrócić czas suszenia.

Wysuszone produkty mają unikalne właściwości. Można otrzymać produkty o wilgotności niższej niż podczas suszenia metodami konwencjonalnymi. Zachodzi proces tzw. puffingu: cząstki suszonych materiałów są spulchniane, stają się porowate, co znacznie poprawia zdolność rehydratacji otrzymywanych produktów.

Suszarnia mikrofalowo-próżniowa trójkomorowa

Najnowsza wersja mikrofalowej suszarki próżniowej. Proces suszenia przebiega w trzech polipropylenowych rurach zamocowanych w obrotowym bębnie. Każda z rur pracuje niezależnie. W tym samym czasie w poszczególnych rurach realizowane są różne fazy procesu; jednocześnie trwa suszenie, stabilizacja produktu i załadunek lub wyładunek.

Komorowa suszarnia mikrofalowo-próżniowa

Suszenie przebiega w próżni wewnątrz obrotowego stalowego bębna. Wewnętrzna powierzchnia bębna jest ogrzewana gorącą wodą. Do wnętrza bębna doprowadzone są mikrofale.

Mikrofalowy zestaw do suszenia murów

W skład zestawu wchodzą urządzenia generujące mikrofale oraz dwie anteny o specjalnej konstrukcji: antena tubowa i antena prętowa. Za pomocą anteny tubowej można suszyć płaskie powierzchnie murów. Antena prętowa jest używana do suszenia strefy iniekcji przed wykonaniem przepony hydrofobowej. Osuszacz mikrofalowy przeznaczony jest do szybkiego osuszania ścian nadmiernie zawilgoconych. Może być także stosowany do niszczenia insektów w drewnie w konstrukcjach budowlanych i przy usuwaniu grzybów oraz pleśni w konstrukcjach budowlanych.

Mikrofalowe urządzenie do utwardzania przynęty dla ryb

Przynęta na ryby jest produkowana w postaci kulek. Wstępnie uformowane kulki przynęty są kierowane do utwardzacza gdzie w obracającym się bębnie są ogrzewane za pomocą mikrofal. Utwardzone kulki przynęty są suszone w suszarce bębnowej o specjalnej konstrukcji zapobiegającej sklejaniu się produktu podczas suszenia.

Zasilacz generatora mikrofal

W zależności od generatora mikrofal proponujemy zasilacze 1000 W, 2000 W oraz 3000 W. Zasilanie 230 V, 50 Hz lub 3×400 V w zależności od modelu. Całość wykonana w obudowie ze stali nierdzewnej, czyszczonej piaskowo i polerowanej.

Generator mikrofal

Generator mikrofalowe o mocy mikrofalowej od 600 do 3000 W. Generator służy do wytwarzania fali ciągłej o częstotliwości 2,45GHz. Generatory w opcji z chłodzeniem wodnym lub powietrznym. Minimalny przepływ wody chłodzącej to 5 l/min. Zasilanie: 4,2 kV LEMO lub stałe połączenie z zasilaczem oraz 230 V HTS.